ve kelimeler....kelimeler, seni istediğin şeyi aramaya teşvik etmeleri açısından yararlıdırlar ancak aradığını kelimelerle bulamazsın. Eğer bulabilseydin, bu kadar çabaya ve nefs mücadelesine gerek kalmazdı...

3 Şubat 2013 Pazar

Yeniden

Biraz kayboldun arka sokaklarda ..kaybolmak bile iyidir bazen adresi bulduğunda rahatlamak icin..hep merkezde kalsaydın kendini atardamar zannedebilirdin,küçücük bir kılcal damardin oysa..belli belirsiz,ağrısı sancısı bile küçücük bir kılcal damar..hem sıradan ve görünmez ve hem cok önemliydi varlığın..kendini kabul ettin..olmaya calistiginla oldugun aynı degildi..olmaya çalıştığın gibi olmak riya da degildi,umuttu,ben bu kanı kalbe gönderiyorum du..oldugun ise itiraf ,elinden tutulası ,dua,örtünme istegi,tevazu yüksek olanın egilmesiydi,seninki kendini bilmek..bilsin ki hataliydin,taklittin,başka bildigin yolu yoktu bu isin...
Biraz şarkı dinledin,şiire gazele gönül verdin,hasret çektin,sonra bir Şarkıyla şarkılara yeniden tevbe ettin:
Ya disindasindir cemberin
Ya da icinde yer alacaksın
Kendin icindeyken
Kafan disindaysa
Çaresi yok kardesim
Her aksam boyle içip kederlenip
Mutsuz olacaksın
Meyhane masalarında
Kahrolacaksin
Şiirlerle şarkılarla kendini avutacaksin.
Ya disindasindir cemberin
Ya da icinde yer alacaksın ...
Cemberin icine yeniden girmek istedin arka sokaklardan dönüş yolunda bir sürü insan çıktı karsına ,oysa yalnız olmak istiyordun,onlarsa virane altında cevher arar gibi kırıp döküyorlardı...kırdılar ,döktüler ..oyle buyuk bir cevher çıkmadı,misk kokusu kırılmış gibi ortaya guzel bir koku yayılmadı ..bir küçücük damar vardı sadece ,insan tek damarla yasar mı,kalple irtibat saglamlasmaliydi..
İlaçlar..ilaçlar..damar açıcı..ritm düzenleyici..tansiyon..kolesterol ..Gibi..
Olaylar..olaylar..durumlar..sen kırılmamak kopmamak icin uğraşırken öğrendin bunların ilaç olduğunu..sana şifa verenin arıdan bazen agiz yoluyla bal yedirdigini,bazen damar yolundan igneyle girdiğini..
Ya göründüğün gibi ol ya da oldugun gibi görün ...me talib dedi biri,gizlen....
Gördüğün hep geçtim sandığın kendinsin,hadi kendine katlan...
Ve sev..bu katlanmaktan cok kolay inan...
Küçücük bir damar kendi kendine ne ise yarar..bir bütünün parcasisin sen,önünde nebiler,evliyalar var..kan bile bir silsileyle akar..
Duadan başka yolumuz mu var...

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...